Tapahtumat/kilpailut

Syksy 2019

Aika Tapahtuma Osallistuvat joukkueet Tuomarina kisoissa
14.10 Kisakatselmus, Mussalon liikuntahali kaikki joukkueet
26.10. Elise cup, Helsinki Lumina, Unione Siiri
2-3.11. PNv cup, Helsinki Unione, Luminea, Luminella, Luminda, Team Luminda, Johanna
9-10.11. Kerava cup Unione, Lumina, Luminea, Luminella, Luminda, Lumidia (Stara) Siiri
9.11. Nokian Vs väline ja vapaa Team Luminda Johanna
10.11. HakaGym, Valkeakoski Team Luminda Aino
16.11. Hyvinkää cup Team Luminda Aino
17.11. Hyvinkää cup Lumina, Unione Aino
23-24.11 Vantaa cup Lumina, Luminea, Luminella, Luminda Aino
30.11.-1.12 yli 12v kilpamestaruuskisat Seinäjoki Unione, Lumina, Luminea, Luminella --
15.12. seuran joulujuhla Urheilutalo
Kilpailujen tulokset syksy 2019
Joukkueet 26.10. Elise cup 2.11. PNv cup 3.11. PNv cup 9.11. Kerava cup 9.11. Nokian Vs väline ja vapaa 10.11. Kerava cup 10.11. HakaGym, Valkeakoski 16.11. Hyvinkää cup 17.11. Hyvinkää cup 23.11. Vantaa cup 24.11. Vantaa cup 30.11.-1.12. yli 12v kilpamestikset Seinäjoki
Unione kilpasarja 16-20v
Lumina kilpasarja 14-16v
Luminea kilpasarja 14-16v
Luminella kilpasarja 12-14v
Luminda 8-10v
Team Luminda 10-12v
Lumidia S + H (Stara)

Kevät 2019

Aika Tapahtuma Osallistuvat joukkueet
La 16.3. Kisakatselmus, Savotta sali Luminda S, K, 09, Luminella, Luminea, Lumina, Unione
23.3. Musta Kissan Cup, Mäntsälä Unione, Lumina, Luminea, Luminella, Luminda 09
24.3. Mustan Kissa Cup, Mäntsälä Luminda S, Luminda K
30.3. - 31.3. SC Vantaa Cup, Lumo Vantaa Unione
6.4. TV Open, Tampere Lumina, Luminea, Unione
6.4. Attitude Cup, Lumo Vantaa Luminda S, Luminda K
7.4. Attitude Cup, Lumo Vantaa Luminda 09, Luminella
14.4. Forssa Cup, Forssa Lumiinella
27.4. Tapiola Cup, Stara-tapahtuma, Espoo Lumidia
28.4. Hyvinkää Cup, Hyvinkää Unione, Lumina, Luminea
4.5. Jv-Cup, Turku Luminda S, Luminda K, Luminda 09
ti 7.5. Seuran Kevätjuhla Urheilutalo
12.5. HJM Cup, Mäntsälä Lumina, Luminea, Luminella
12.5. Sisu cup, Tampere Luminda S, Luminda K
18.5. World Gymnaestrada yhteisharjoitukset, Vantaa
18.5. - 19.5. yli 14-vuotiaiden kilpasarjojen Voimisteluliiton mestaruuskipailut, Jyväskylä Unione, Lumina, Luminea
Kilpailujen tulokset kevät 2019
Joukkueet 23.3. - 24.3. Mustan Kissan Cup 30.3. - 31.3. SC Vantaa Cup 6.4. TV Open 6.4. - 7.4. Attitude Cup 14.4. Forssa Cup 27.4. Tapiola Cup 28.4. Hyvinkää Cup 4.5. Jv Cup 11.5. - 12.5. HJM Cup 12.5. Sisu Cup 18.5. - 19.5. yli 14v kilpasarjojen Voimisteluliiton mestaruuskilpailut
Unione kilpasarja yli 16v pisteet 13,116 sija 11/11 pisteet 14,633 sija 7/8 pisteet 15,050 sija 9/11 pisteet 15.300 sija 9/16 Alkukilpailu pisteet 15.600, sija 14/22
Lumina kilpasarja 14-16v pisteet 16.450 sija 2/16 pisteet 16.100 sija 5/13 pisteet 17.200 sija 3/26 pisteet 16.967 sija 1/15 alkukilpailu pisteet 17.800, sija 3/38 , finaali pisteet 17.750, sija 3/15
Luminea kilpasarja 14-16v pisteet 12,737 sija 13/16 pisteet 12,300 sija 12/13 pisteet 13.417 sija 21/26 pisteet 13.217 sija 12/15 alkukilpailu pisteet 12.700, sija 33/38
Luminella kilpasarja 12-14v Kat 6 sija 7-9/10 osallistuminen peruuntui Kat 6 sija 12-13/15 Kat 5 sija 11-14/19 kat 4 sija 15-19/24
Luminda S 10-12v Kat 6 sija 17-18/27 kat 7 sija20-27/46 kat 5 kat 4 sija 15-18/36
Luminda K 10-12v Kat 8 sija 23-35/27 kat 8 sija 28-32/46 kat 6 kat 6/ sija 23-25/36
Luminda 09 8-10v Kat 6 sija 6/6 kat 6 sija 20-23/26 kat 6 sija 9-14/23

Syksy 2018

Aika Tapahtuma Osallistuvat joukkueet
Ma 15.10. klo 18.00 Kisakatselmus, Mussalon luola Lumindat (S, K ja 09), Luminella, Lumina, Luminea, Unione
La 27.10. Kerava Cup, Kerava Luminella
Su 28.10. Elise Cup, Helsinki Lumina, Luminea, Unione
La 10.11. Kaupunki Cup, Vantaa Lumina, Luminea, Unione
Su 11.11. Kaupunki Cup, Vantaa Lumindat (S, K ja 09), Luminella
Su 18.11. SyysCup, Hyvinkää Lumindat (S, K ja 09) Luminella, Lumina, Luminea, Unione
La-Su 24.-25.11. 12-14v. mestaruuskisat, Vantaa Lumina, Luminea
La-Su 1.-2.12. 14-16v. mestaruuskisat, Imatra Unione
La-Su 8.-9.12. TUL:n avoimet mestaruuskisat, Tampere Unione
Su 16.12. Seuran 90v. juhlat, Karhuvuoren urheilutalo kaikki joukkueet

 

Kilpailujen tulokset syksy 2018
Joukkueet 27.10. Kerava Cup 28.10. Elise Cup, Helsinki 10-11.11 Kaupunki Cup, Vantaa 18.11. SyysCup, Hyvinkää 24-25.11. 12-14v. mestaruuskisat, Vantaa 1-2.12 14-16v. mestaruuskisat, Imatra 8-9.12 TUL:n avoimet mestaruuskisat, Tampere 8.12. Valkeakoski Talvenihmemaa 8-10v kilpailu ja Stara
Unione - pist. 15.00 (sija 7/12) pist. 15.250 (sija (8/12) pist. 15.700 (sija 6/12) alkukilpailu (sija 9/25) pist. 15.900 finaali pist. 15.900 Yhteispisteet: 31.800 (sija 9/15) Alkukilpailu pist. 16.300 Finaali pist. 16.366 Yhteispisteet: 32.666 (sij 2/6)
Lumina - Kat. 1 (sija 3/18) pist 17.017 Kat. 1 (sija 2/24) pist 18.133 Kat. 1 (sija 1/12) pist. 16.600 Alkukilpailu Kat 1. (sija 2/51) pist. 17.650 Finaali (sija 3/15) pist. 17.400
Luminea - Kat. 3 (sija 6-10/18) Kat 2. (sija 11/24) pist 15.800 Kat. 3 (sija 4-7/12) Alkukilpailu Kat. 4 (sija 21-24/51)
Luminella Kat. 4 (sija 9-11/22) - kat. 3 (sija 11-18/33) Kat. 4 (sija 10-12/23)
Luminda S - - Kat. 5 (sija 15-22/42) Kat. 5 (sija 15-22/42) kat 3 (sija 3-4/9)
Luminda K - - Kat. 6 (sija 23-30/42) Kat. 6 (sija 23-30/42) kat 5 (sija 5-7/9)
Luminda 09 - - Kat. 6 (sija 23-30/42) Kat. 6 (sija 23-30/42) kat 5 (sija 5-7/9)